University of Gloucestershire
Lokalizacja
Hrabstwo Gloucestershire, kampusy w Cheltenham i Gloucester
Rok powstania - 1834 (pod nazwą Cheltenham Mechanics’ Institute)
Liczba studentów - około 10.000
Historia uczelni sięga aż do 1834 roku, kiedy założony został Cheltenham Mechanics’ Institute. Od tamtego czasu placówka przekształcana była na wszelkie sposoby łącząc ze sobą szkoły i wydziały, aby w końcu w roku 2001 oficjalnie otrzymać status uniwersytetu.
Dziś uczelnia oferuje ponad 100 kierunków na 9 wydziałach: Art & Design, Business, Computing and Technology, Education and Health, Media, Natural and Social Sciences, Sport and Exercise. Obecnie Gloucestershire University finalizuje ambitny plan inwestycyjny dotyczący modernizacji uczelni (wart 90 milionów funtów), dzięki któremu w Cheltenham zbudowano do tej pory nowoczesny budynek dla Media Center, centrum komputerowe oraz centrum bezpieczeństwa w sieci. Na kampusie w Gloucester pojawił się także budynek wydziału sztuk teatralnych oraz centrum rekreacyjne. We wrześniu 2017 otwarto również nowe akademiki dla 794 osób na kampusie w Cheltenham. Plan obejmuje także budowę nowej szkoły biznesowej oraz modernizację kompleksu sportowego. Uniwersytet cieszy się popularnością wśród studentów międzynarodowych i regularnie znajduje się w pierwszej 5 uniwersytetów oferujących program stypendialny dla zagranicznych studentów.
Gloucestershire różni się od tradycyjnych uczelni oferując nie tylko klasyczne kierunki studiów, ale także nowoczesne programy pożądane przez Twoich przyszłych pracodawców. Był to pierwszy uniwersytet, który w 1961 włączył do swojej oferty kierunek Landscape Architecture. Najlepsi brytyjscy specjaliści w tej dziedzinie posiadają dyplom ukończenia właśnie Gloucestershire. Kierunek Animation jest natomiast uznawany za jeden z najlepszych w UK i znajduje się w pierwszej 10 według Guardian University Guide.
Wiodący specjaliści tej dziedziny wzięli udział w przygotowaniu i udoskonaleniu programu tego kierunku, a wielu jego wykładowców uczestniczyło w takich projektach animacyjnych jak Max Bear, Total Recall, czy How to Train Your Dragon. Studenci mają do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt dostępny na rynku, w tym Adobe Suite, Maya, TVPaint oraz Wacom Pro Tablets.
Uczelnia oferuje szeroki zakres wyjątkowych kierunków, od Sports Journalism, Ecology and Environment, przez Cybersecurity, aż po Photojournalism czy Documentary Photography.
Kierunki studiów magisterskich, to m.in.:
Academic Practice
Accounting and Finance
Advanced Clinical Practice
Applied Ecology
Business Administration
Communications, PR and the Media
Computing
Conservation GIS
Creative Advertising
Creative and Critical Writing
Creative Music Practice
Criminology
Cyber Security
Education
Film Making
Fine Art
Forensic Psychology
Graphic Design
Human Resource Management
Illustration
International Business
Landscape Architecture
Legal Research
Marketing
Photography
Professional Practice in Physical Education and School Sport
Professional Practice in Sports Coaching
Psychology
Public Protection
Risk Management
Social Work
Sports Performance Analysis
Sports Strength and Conditioning
Sports Therapy
Teacher Training
Zdjęcia szkoły
Proces aplikacji:
Aplikuj na studia magisterskie z Baltic Council for International Education. Nasi doświadczeni konsultanci pomogą Ci w wyborze kierunku studiów i złożeniu wszystkich niezbędnych dokumentów potrzebnych podczas aplikacji. Otrzymasz od nas profesjonalną i kompleksową pomoc w napisaniu listu motywacyjnego. Pomożemy Ci w aplikacji o kredyt studencki i odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania przed wyjazdem. Oferujemy wsparcie na każdym etapie aplikacji.
Zapisz się na bezpłatną konsultację tutaj, napisz na info@balticcouncil.pl lub zadzwoń 22 379 26 24 lub 22 379 26 22 i skorzystaj z naszej pomocy!